ביוגאיה בלוג

על רוקחות, שמנים וכל הסודות של הטבע – נבחרת הקוליק של ביוגאיה

תוכן עניינים

שתפו ברשתות החברתיות!

שיחה עם בלהה הראל גורן, יועצת בנבחרת הקוליק של ביוגאיה  על רוקחות, שמנים וכל הסודות של הטבע.  בלהה הראל גורן, אמא לשלושה, אמא בייבי טבע.

מה הביא אותך לעסוק בתחום? ” הייתי בהריון ראשון, עבדתי בבית מרקחת, וחיפשתי מוצרים טבעיים להריון שלי ולתינוקת. נוכחתי לדעת שחסרים הרבה דברים בארץ ושאין אף מקום שמתמחה במוצרים להריון ולידה ומספק תמיכה של נשות מקצוע מהתחום. במקביל, אספתי קבוצת אמהות טריות ויצרנו סוג של קבוצת תמיכה שנפגשה פעם בשבוע באחד הבתים. הן התלהבו מהמוצרים שהייתי רוקחת לעצמי ולגאיה, הבת שלי, והתחילו לבקש שאכין להן גם. הביקוש הלך וגדל והבנתי שיש פוטנציאל גם למכור את המוצרים האלה. בניתי תכנית עסקית שעברה כמה תהפוכות ובשנת 2000 הקמתי את בייבי טבע.”

יש לך טיפ זהב להורים חדשים? “תסמכו על האינסטינקטים שלכם, בקשו עזרה והיו פתוחים לקבל אותה, היו מודעים לכך שהזוגיות עוברת טלטלה עם הפיכתכם להורים, גלו סבלנות וסלחנות כלפי בן הזוג וכלפי עצמכם ונהגו בכבוד האחד לשני. פנו לייעוץ במידת הצורך ואל תתמודדו עם כל הבעיות לבד.”

יש סיפור הצלחה שהולך איתך? “המון פידבקים ברמה היומיומית על עזרתם של השמנים. מאוד מרגש כשהורים שלא התחברו לטיפול טבעי, משתפים שהוא עובד נהדר. סיפור הצלחה משעשע מהחנות: עם השנים עברו בבייבי טבע עובדות רבות. לא קרה שעובדת שעבדה בחנות , לא התחתנה או נכנסה להריון. אנחנו צוחקים שהכיסא מאוחרי הדלפק הוא כמו כיסא של מקובל שמביא מזל (:”

מה הטיפ שלך לקוליק ? עיסוי בטן עם שמן המכיל קמומיל רומאי, בכיוון השעון, תוך התעכבות מתחת לטבור בשתי נקודות (שעה 5 ו 7).

מה הסגולות של הקמומיל הרומאי?” השמן האתרי המופק מצמח הקמומיל הרומאי נודע בעושר תכונותיו, רבות מהן מתאימות להרגעת הקטנטנים  אנלגסטי. משכך כאבים מכל סוג אנטיספסמודי – מקל על התכווצויות ועוויתות אנטיספטי, ואנטי דלקתי. מתאים לכל סוגי העור. לגרודים, עור סדוק, פצעים, אלרגיות. רגישות יתר בעור מרגיע לטיפול בתינוקות וילדים (שיניים, אוזניים, עיכול, בטן, התקררויות, שפעת) לטיפול במחלות הילדים ובבעיות שינה נחשב כמחזק מערכת החיסון מערכת הנשימה: באדים, לטיפול בגודש ובנזלת . מומלץ לשימוש כללי בשפעת ובהתקררויות. מערכת העיכול: מחזק פעילות הטחול וטוב לכבד, עוזר לתהליכי עיכול. לחיזוק מעיים וקיבה רגישים. לדלקות מעיים, כאבי בטן כרוניים וגזים.”

האם יש שמנים שיעזרו להורים להירגע? “שמנים אתריים רבים נחשבים כמרגיעים וטובים לקטנים וגדולים. הנפוצים שבהם – לבנדר, ברגמוט, שמני הדרים, קמומיל, גרניום, לבונה וגם סנדלווד ואילנג אילנג. מומלץ בין 3 ל5 סוגים בתערובת.”

מהניסיון הרב שלך למה דווקא לפנות לשמנים? ” תפקידן של תמציות השמנים בטבע הוא להגן על הצמח, הן מופקות בדרכים שונות כך שהחומרים הפעילים נשמרים בצורה הטובה ביותר ומשמשים אותנו למטרות טיפול נרחבות בתחומים מגוונים. השמנים האתריים הטהורים אינם מדוללים ולא נעשה שינוי במבנה המולקולרי שלהם. בשנים האחרונות מתרבים המחקרים בתחום המעידים על יתרונותיהם הרבים ככלי יעיל במענה על בעיות וסימפטומים שונים.”

הנבחרת של ביוגאיה– אנחנו יודעים את הקושי והתסכול שהורים חווים כאשר לתינוק שלהם יש קוליק, גזים והפרעות שונות בעיכול. על מנת להקל על ההורים גייסנו מומחיות מהשורה הראשונה בארץ לתת להורים מעטפת התמודדות לצלוח את התקופה הזו ולהשיב את השלווה, השמחה ורגעי הקסם הביתה. מוזמנים לקישור לקרוא עוד על הנבחרת של ביוגאיה, לשמוע טיפים ממיטב המומחים ואולי תקבלו מתנות סופר מפנקות. קישור לעמוד הנבחרת והפעילות